Brzdy

Brzdové hadice


Spousta majitelů motocyklů vůbec neřeší výměnu brzdových hadic stejně tak jako výměnu brzdové kapaliny . Denně se setkáváme s starými zpuchřelými hadicemi nebo s tím že stále přibržďuje kolo jelikož jsou "zarostlé " brzdiče oxidací nebo starou kapalinou nebo také tím že majitel při výměně desek zatlačil pístky do brzdičů aniž by je po obvodu vyčistil . Někdy se v hadici uvolní stářím vnitřní vrstva a vytvoří se "chlopeň" která propouští kapalinu pouze jedním směrem . Skvělou volbou jsou panceřové hadice,které mají homologaci pro silniční provoz a zalisované koncovky , před lety se daly pouze koupit komponenty ,hadice v metráži ,banja ,převlečné matice a olivy s kterých si každý mohl vyskládat svoji délku a tvar hadice, toto však nebylo určeno pro běžný silniční provoz , ale pouze pro závodní použití.

Skvělou volbou jsou homologované lisované hadice Venhill s výměnými koncovkami které najdete u nás v nabídce , nebo po domluvě vám podle starých hadic vyskládáme sadu.

Pamatujte že brzdová kapalina do sebe váže vodu a proto se jí snižuje bod varu ,měla by se měnit každé 2 roky !!!

Defekt brzdové hadice

Stejně jako 

Brzdové kotouče

- jsou kapitola sama o sobě 

Je důležité kontrolovat tloušťku brzdového kotouče vždy při servisu a hlavně při výměně destiček nemá smysl dávat nové desky na starý vydřený kotouč který je na hranici nebo často hodně pod minimální tloušťkou kotouče.Nové kvalitní destičky vydrží mnohdy 40-60 tis kilometrů v závislosti na stylu jízdy ,povrchu kotoučů a mnoha dalších faktorů .Určitě nemá smysl např. měnit destičky a po roce kotouče a ty použité destičky namontovat znovu na tyto nové kotouče.

Rovnání a broušení poškozených kotoučů také není efektivní jelikož zahřátím se nám může kotouč znovu zvlnit a začne kopat.

Pokud kotouč klepe na plovoucím uložení je důležité zkontrolovat ovalitu děr a dosedací plochy jelikož při montáži nových distančních -plovoucích podložek se nám může vrátit problém vrátit jelikož se plochy znovu omačkají o poškozené plochy.

Brzdy jsou základ ,jde vám o život....