Led světla
Led světla

 

Vývoj světel v automobilovém průmyslu jde stále kupředu , takže se stále častěji setkáváme i na motocyklech se světly s LED technologií.

V počátcích to byly zejména blikače a koncová světla s LED diodami přes čipy s SMD montáží poté přídavná světla různé konstrukce a kvality .

Ve směrových světlech je nutno zmínit sekvenční blikače která se hodí k mnoha individuálním montážím.

Dnes můžeme nabídnout hlavní světlomety které předčí svou svítivostí klasické žárovkové světla.

Zejména na motocykly s kulatými hlavními světly máme v nabídce LED adaptivní světla od americké firmy J.W.Speaker ,která byla navržena  pro motocykly Harley-Davidson ,po obrovském úspěchu na americkém trhu a ohlasech zákazníků vyrobili montážní sady i pro modely BMW zejména Nine-T , R850R ,R1100R, R1150R, 2ventilové modely R , nebo také s úchyty na individuální montáž nebo přestavby.Velikou předností těchto světel je fakt že mají nižší spotřebu elektrické energie oproti klasickým žárovkovým světlům ,větší světelný výkon , neoslňují protijedoucí řidiče , u adaptivních modelů přisvětlují zatáčku při naklopení motocyklu ,v zadní části mají velký chladič pro odvod tepla ,jsou precizně zapouzdřené ,ale také mají homologaci pro evropský provoz ne jako levné kopie s Asie.


Velmi opomíjeným faktorem je homologace , kterou spoustu prodejců ani zákazníků neřeší . Označení DOT SAE bez homologačních čísel neznamená že světlo je homologováno, ale je to pouze fikce na případné zákazníky a kontroly .